.:چند نکته کوچک برای سرما نخوردن!ابان91:.

 

 

یکی از راه هایی که می تواند از گسترش سرماخوردگی در خانه جلوگیری کند، این است که اعضای خانواده مسواک هایشان را جدا از هم نگهداری کنند، یعنی طوری آنها را قرار دهید که با یکدیگر تماس نداشته باشند. پیشگیری واقعا بهتر از درمان است، بنابراین در اینجا چند راه حل عجیب برای جلوگیری از سرماخوردگی ذکر می کنیم:

۱- دست هایتان را بشویید. هر بار که شما به دکمه آسانسور، دسته تردمیل، دستگیره درب ها یا غیره دست می زنید، دست هایتان میلیون ها میکروب به خود جذب می کنند. به همین دلیل است که متخصصان معتقدند شستن دست ها بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های مختلف است. حداقل حدود ۲۰ ثانیه دست هایتان را با آب و صابون بشویید و بین انگشت ها و زیر ناخن هایتان را هم فراموش نکنید. اگر به آب و صابون دسترسی نداشتید، از ضدعفونی کننده هایی که در ترکیبات آنها الکل وجود دارد، استفاده کنید.

۲- بیشتر معاشرت کنید.حتما می دانید که دوستی ها و روابط اجتماعی گسترده و صحیح، اثرات مضر هورمون های استرس را کم می کند. اما تحقیقات جدید نشان داده است که هرچه دوستان بیشتری داشته باشید، سالم تر خواهید بود. پزشکان به ۸۳ دانشجوی سال اول دانشگاه، واکسن آنفلونزا تزریق کردند و متوجه شدند که تعداد آنتی بادی های مبارزه با بیماری آنفلونزا در بدن افرادی که روابط اجتماعی بیشتری دارند، بیشتر از کسانی است که روابط محدوتری دارند.

۳- مسواک هایتان را جداگانه نگهداری کنید. وقتی یکی از افرادی که در خانه شمازندگی می کند دچار سرماخوردگی می شود تقریبا جلوگیری از سرایت آن به افراد دیگری که در همان خانه زندگی می کنند، غیر ممکن است و احتمالا شما هم بعد از مدتی، سرفه کردن و عطسه کردن را آغاز می کنید. یکی از راه هایی که می تواند از گسترش سرماخوردگی در خانه جلوگیری کند، این است که اعضای خانواده مسواک هایشان را جدا از هم نگهداری کنند، یعنی طوری آنها را قرار دهید که با یکدیگر تماس نداشته باشند.